banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Oto Haščák na magistrále o tréningoch hokejovej akadémie

Športovým fanúšikom je určite známe hviezda hokejového neba Oto Haščák. Kariéru odštartoval ešte v Československej federálnej lige a v súčasnosti sú jeho aktivity známe najmä v súvislosti s Hokejovou akadémiou Powerplayers. Svojou návštevou poctil Mestský úrad v Bánovciach nad Bebravou. Počas neformálneho rozhovoru sa stretol s primátorom Mariánom Chovancom a prednostkou Alexandrou Gieciovou, kde diskutovali o možnosti vytvoriť časový priestor na tréningy hokejovej akadémie, resp. prenájom zimného štadióna a to štyrikrát do mesiaca. Primátor sa pozitívne vyjadril k tejto spolupráci, kde by sa tiež otvorila možnosť pomôcť hokejovým talentom aj spomedzi bánovských detí.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./číslo 3

 

Nachádzaš sa tu: Domov Oto Haščák na magistrále o tréningoch hokejovej akadémie