banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Tipy na voľný čas II.

Termálne kúpalisko Pažiť

Kúpalisko sa nachádza v Bánovciach nad Bebravou, asi 1km od poslednej zastavanej plochy panelákov. Usadené v prírode, olemované zeleňou, ktorá poskytuje chládok.V areáli si môžete zapožičať lehátko alebo si rozprestrieť deku na trávnatej ploche a oddávať sa slnečným lúčom. Ak sa rozhodnete ovlažiť, máte k dispozícii bazén s dĺžkou 50 m a hĺbkou od 60 do 175 cm, prehradený mólom na plavecký a oddychový. Bazén je napájaný vodou z vrtu o teplote 43°C a je ochladzovaný na nižšiu teplotu 28 – 30°C. Je k dispozícii aj detský bazén, s príjemnou teplotou 33°C. Kapacita kúpaliska je 1700 ľudí.

Okrem slnka a vody sa nechajte zlákať ponukou stánkov s občerstvením a posedením v chládku. Aktívny návštevníci si môžu zahrať plážový volejbal či stolný hokej. Deti sa môžu vyšantiť na preliezačkách, trampolíne alebo si postavia svoj vlastný hrad na pieskovisku.

 

Krytá plaváreň Bánovce nad Bebravou

Plaváreň je v prevádzke celoročne. Pre plavcov je pripravený 25 m bazén, napĺňaný termálnou vodou. Oddychovať môžete na perličkovej lavici v 38°C vode  relaxačného bazénu s masážnymi tryskami. V budove krytej plavárne je aj sauna a solárium. Energiu si môžete vybiť aj vo fitness štúdiu alebo na indoor bicyklovaní.

Letné kúpalisko Dúha

Od Bánoviec nad Bebravou je vzdialené 16,3 km. Nachádza sa v Partizánskom, v príjemnom prostredí pod lesom, v blízkosti športovej haly a zimného štadióna. Areál ponúka veľký plavecký bazén s hĺbkou 120 – 180 cm s teplotou vody 26 – 31°C. Sedací oddychový bazén s hĺbkou 100 cm a 28 – 31°C. Pre deti sa tu nachádza brodisko s hĺbkou do 25 cm a s teplotou vody 28 – 31°C. V ponuke je aj bazén s atrakciami – tobogany a šmýkačky s vodou 25°C a hĺbkou do 120 cm. Čas si môžete skrátiť aj plážovým volejbalom alebo hrou v pieskovisku a to bez vekového obmedzenia.

Wellnes v Malých Bieliciach

Vzdialenosť od Bánoviec nad Bebravou je 13,3 km. Vo svojich bazénoch využívajú minerálnu termálnu vodu s teplotou od 30 do 38°C. V areáli je hydromasážny bazén, kľudový bazén a vonkajší bazén. Čas tu si môžete spríjemniť aj jedným z rôznych druhov masáží pre zdravie či relax. Využívanou súčasťou je aj sauna. Saunové centrum dáva možnosť výberu fínskej, či infrasauny.

 

Termálne kúpalisko Čajka

Vzdialenosť od Bánoviec nad Bebravou je 33 km. Kúpalisko je situované v Bojniciach, v čarovnej scenérii Bojnického zámku. Je otvorené počas letnej sezóny a ovlažiť sa môžete termálnou vodou s teplotou od 26 do 33°C. Areál ponúka tri bazény. Plavecký bazén (dĺžka 50 m a hĺbka 2,5 m) a dva detské bazény. Kapacita je 1500 ľudí.

 

Termálne kúpalisko Chalmová

Vzdialenosť od Bánoviec nad Bebravou je 26,6 km. Je vzdialené 4 km od mesta Nováky, pri dedinke Chalmová. Leží v pokojnom prostredí pod Drieňovým vrchom. Termálne pramene s teplotou od 25 do 34°C sa nachádzajú na viacerých miestach v areáli kúpaliska. Okrem prameňov sú urobené aj tri vrty s hĺbkou 150 – 217 m s teplotou 31 – 42°C, z ktorých sú napúšťané všetky bazény. Dva kryté sú otvorené celoročne. Voda do nich vyviera priamo z prameňov na dne bazénov. Voda je prírodne síranovo – hydrouhličitanová, vápenato – horečnatá, hypotonická. Priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo. Je vyhľadávaná aj pre liečivé účinky po úrazoch a zlomeninách.

Plaváreň Prievidza

Od Bánoviec nad Bebravou je vzdialená 37,9 km. Je v športovo obchodnej zóne na sídlisku Píly. V ponuke je 25 m plavecký bazén s hĺbkou 1,2 – 1,8 m.

Ďalšie tipy na kúpanie:

 

Národné vodnopólové centrum Nováky

 

Krytá plaváreň Handlová

 

Letné kúpalisko Zelená žaba

Od Bánoviec nad Bebravou je vzdialené 22 km. Kúpalisko má kapacitu 500 ľudí. Ponúka 33 m plavecký bazén a tiež bazén pre deti.

 

Mestská krytá plaváreň Trenčín

Návštevníkom ponúka 25 m plavecký bazén s 8 dráhami so šírkou 12 m a hĺbkou 1,3 – 1,8 m a teplotou 27°C.

 

Krytá plaváreň Stará Turá

 

Krytá plaváreň Púchov

 

Letné kúpalisko Topoľčany

Od Bánoviec nad Bebravou je vzdialené 19 km. Areál kúpaliska sa rozprestiera na ploche 2,5 ha v okrajovej časti mesta na sídlisku Východ. Kapacita je 2500 ľudí. Návštevníci môžu využívať tri bazény, z toho jeden je plavecký v dĺžke 50 m s hĺbkou 160 – 230 cm a teplotou 24°C. Pre menej zdatných návštevníkov je k dispozícii 25 m dlhý neplavecký bazén s hĺbkou 90 – 110 cm a teplotou 26°C. A pre najmenších je detský bazén s hĺbkou max. 45 cm s teplotou vody 28°C.

 

Krytá plaváreň Topoľčany

Plaváreň je v centre mesta s kapacitou 160 ľudí. V ponuke je 25 m dlhý plavecký bazén, hĺbka vody 190 cm a detský bazén s hĺbkou max. 60 cm.

Zdroj: internet, www.krížom-krážom

Nachádzaš sa tu: Domov Tipy na voľný čas II.