banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Školenie členov žiackych školných rád

Členovia žiackych školských rád sa dosť často stretávajú s rôznymi problémami, a tiež prekážkami pri ich riešení. Z dôvodu nedostatku skúsenosti pri riešení problémov dochádza často krát k neúspechu, a preto je potrebné realizovať rôzne školenia so zameraním na budovanie a rozvíjanie žiackej školskej rady, ktorá je pre každého lídra ŽŠR náročnou misiou. Preto sme sa snažili účastníkov oboznámiť s ideou efektivity fungovania žiackej rady, čo bolo aj cieľom víkendového školenia Rady mládeže Trenčianskeho kraja. Dňa 18.11. t.j. v piatok sme sa stretli so zástupcami ŽŠR na školení aj keď účastníci nemali predstavu o čom to bude, tak sa ho snažili zúčastniť v Stanici mladých turistov v Milochove (zariadenie Centra voľného času v Považskej Bystrici). Aj keď cesta do školiaceho zariadenia bola pre niektorých dosť ďaleká, lebo cestovali až z Prievidze, Partizánskeho, Nového Mesta nad Váhom, tak sa snažili získať informácie o mieste zariadenia.  Len aby sa dozvedeli viac než už vedeli, a tiež aby vedeli ako konať, riešiť náhodné prekážky, keď sa to od nich očakáva. Školenia viedli mladí certifikovaní lektori Filip Pastorek a Paulína Ovečková, ktorí sa starali ako o teoretické,  tak aj  o praktické preskúšanie počas workshopov, ale aj o ice-breakery a energizery, ktoré mali udržať účastníkov pri živote a v aktívnom duchu. Veľmi dôležitou témou bola participácia, ktorá končila až v neskorých večerných hodinách, ale všetci zostali až dokonca.  Práve preto, lebo mnohí nevedeli, či všetko čo robia je správne, tak sa snažili získať vedomosti a odpoveď na otázku: „Ako to mám správne robiť?“. Workshop, ale aj otázky smerované na jednotlivé bloky otvárali často diskusiu medzi účastníkmi.Spätnú väzbu ukončili účastníci so slovami „Dúfame, že sa tu ešte stretneme“.

 

Nachádzaš sa tu: Domov Školenie členov žiackych školných rád