banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Ples ZOB 24.01.2015

Dňa 24.01.2015 sa konala spoločenská udalosť roka najväčšieho združenia obcí v okrese, ktoré tak  má za sebou dvanástu kapitolu. Ples Bánovecka otvorili valčíkom primátor mesta Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec a starostka obce Pravotice Viera Graňačková, ktorí si do tanca pozvali mladých folklóristov z Drienovca Terezku Repovú a Milana Kasalu. Noblesne vyzdobené stoly a omnoho väčšia účasť boli vizitkou tohtoročného plesu, ktorého hlavným organizátorom je už dvanásť rokov mestské kultúrne stredisko.

Ples foto.png24.01.2015 ples.png
.

Nachádzaš sa tu: Domov Ples ZOB 24.01.2015