banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Ponuky preventívnych akcií pre školy

 

Mesto Bánovce nad Bebravou ponúka pre pedagógov, ktorí realizujú primárnu prevenciu na školách, doplňujúce odborné školenie zamerané na drogovú prevenciu. Prioritne je určené tým, ktorí sa ho nemohli zúčastniť v uplynulom roku. Školenie bude realizované v  rámci projektu, ktorý finančne podporila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Záujemcovia sa môžu prihlásiť priamo u  koordinátora prevencie kriminality na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

V  tejto oblasti sa opäť počíta so spoluprácou s Metodicko-pedagogickým centrom Trenčín. Na uvedený mail už môžu základné a  materské školy nahlasovať svoje žiadosti o  termíny preventívnych akcií pre deti. Tento školský rok je opäť najaktívnejšou školou Gymnázium J. Jesenského. Prednášky a  besedy na vybrané témy začali už tento týždeň. V rámci aktivít projektu je pripravený aj kurz sebaobrany pre dievčatá, ktorý môže byť realizovaný počas telesnej výchovy.

 

Kurz pre školy bude prebiehať na základe poradovníka, tzn. škola, ktorá sa prihlási ako prvá, ho absolvuje prednostne. Až potom bude prebiehať na ostatných. Ďalšie aktivity zamerané na bezpečie obyvateľov, ktoré plánuje mesto v  rámci projektu zrealizovať, sú uvedené v tabuľke. Uskutočnia sa pod záštitou primátora Mariána Chovanca a  Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

 

Odborné školenie pre pedagógov (drogová prevencia) OZ- Spoločne proti kriminalite, Metodicko-pedagogické centrum Trenčín

 

Odborné školenie pre pedagógov (prevencia kriminality) OZ- Spoločne proti kriminalite, Metodicko-pedagogické centrum Trenčín

 

Kurz sebaobrany pre školy (pre dievčatá II. stupňa ZŠ) OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Preventívno-náučné programy zamerané na bezpečnosť detí zo základných škôl OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Preventívno-náučné programy pre študentov gymnázia OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Odborné školenie pre členov Kynologického záchranného zboru SR Kynologický záchranný zbor SR, OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Odborný seminár zameraný na policajnú sebaobranu OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Preventívno-náučné programy pre seniorov OZ- Spoločne proti kriminalite

 

Tlačová správa mesta

Zdroj: Bánovské noviny č. 37 - 25 september 2017

Nachádzaš sa tu: Domov Ponuky preventívnych akcií pre školy