banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

Mesto Bánovce nad Bebravou vyhlásilo súťaž Najkrajšia predzáhradka pred bytovým domom.

Cieľom súťaže je skrášliť verejné priestranstvá pred bytovými domami kvetinovou výsadbou a zeleňou, podporiť a  vyzdvihnúť prácu občanov, ktorí dbajú o estetický vzhľad a čistotu svojho najbližšieho okolia, nakoľko svojimi aktivitami vytvárajú krajšie bývanie, aj  zdravšie životné prostredie v  meste. Súťaž je určená pre občanov, ktorí bývajú v bytových domoch na území mesta.

V  rámci nej sa počas úprav okolia bytových domov nesmú svojvoľne vysádzať ani presádzať stromy a  kry. Sadiť sa môžu iba kvety a bylinky. Rastliny nesmú byť invázne, tzn. nepôvodné, ktoré sa nekontrolovane šíria a vytláčajú pôvodné rastliny. Neodporúčame tiež vytváranie rôznych obrúb, ktoré by sťažovali kosenie trávnikov. Súťaž potrvá do 30. septembra 2017. Viac informácií na www.banovce.sk.

 

Autor: MsÚ 

Bánovské noviny č. 30 - 7. august 2017

Nachádzaš sa tu: Domov Súťaž o najkrajšiu predzáhradku