banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Kracúň 2016 očami účastníkov a fotoobjektívom Daniely Muranovej

Multižánrový festival Kracúň 2016 sa pomaly ale isto stáva pre Bánovčanov umeleckou lahôdkou predvianočnej sezóny. Najmä hosťujúce divadelné súbory načreli do rôznorodých tém a rôznych foriem odovzdávania posolstva divákom. Bol to najlepší ročník, čo potvrdila aj zakladateľka a dramaturgička festivalu Zuzana Varhaníková. Festival sa konal po ročnej prestávke a zdá sa, že program divákov oslovil, o čom svedčia aj milé reakcie hostí. Veľká vďaka patrí mestu Bánovce nad Bebravou za podporu a Základnej umeleckej škole D. Kardoša za organizačnú spoluprácu.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 50

 

Nachádzaš sa tu: Domov Kracúň 2016 očami účastníkov a fotoobjektívom Daniely Muranovej