banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Mikuláša privítali na námestí Bánovčatá i primátor mesta

Hoci bolo 5.decembra vonku mínus päť, námestie sa aj tak deň pred sviatkom svätého Mikuláša zaplnilo rodinami s malými deťmi i tými väčšími školákmi. Čakali na Mikuláša, ale kým ešte „blúdil“ aj s anjelom a čertom po sídlisku Dubnička na koči s koníkmi, pódium vyplnili koledy, tančeky a spev detského folklórneho súboru Drienovček. Deti privítal aj primátor Marián Chovanec a potom spoločne uvítali Mikuláša a zažali jedličku na námestí.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 49

 

Nachádzaš sa tu: Domov Mikuláša privítali na námestí Bánovčatá i primátor mesta