banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Dvojkoncert Základnej umeleckej školy v Kostole sv. Mikuláša

Umeleckú lahôdku v Kostole sv. Mikuláša sme si mohli vychutnať aj tento rok a to hneď dvakrát- 4. a 6. decembra. Naservírovala nám ju umelecká škola D. Kardoša s ešte väčším nasadením ako minulý rok, keď túto tradíciu v spolupráci s farským kostolom a mestom zakladali. Unesení krásou tónov a hlasov musel každý uznať, že v Bánovciach máme talentované deti a obetavých pedagógov, ktorí nám umeleckým prejavom hladia naše duše. Ďakujeme.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 49

 

Nachádzaš sa tu: Domov Dvojkoncert Základnej umeleckej školy v Kostole sv. Mikuláša