banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Festival Kračuň rozkvitol do krásy!

Multižánrový Kračúň 2016 v ZUŠ D. Kardoša počas prvého decembrového víkendu ponúkol rôzne formy umeleckého vyžitia. Najväčším lákadlom boli divadelné predstavenia domácich i zahraničných súborov. Účastníci určite nezabudnú na takmer profesionálne predstavenie Alica v krajine zázrakov v podaní divadla z ukrajinského Ľvova. Veľmi milým hosťom bola aj skupina S Hudbou Vesmírnou, kde sa zaskvela aj naša rodáčka Dominika Zeleníková.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 49

 

Nachádzaš sa tu: Domov Festival Kračuň rozkvitol do krásy!